Celebracja

Celebracja o Cudownym Medaliku składa się z 10 scen, przeplatanych pieśniami (w wykonaniu chóru i solistów, przy akompaniamencie gitar, skrzypiec i bębna). Każdą scenę ubogaca pokaz slajdów z tekstami wyświetlanymi w językach: polskim, hiszpańskim i angielskim.

Najpierw lektor na przemian z chórem opowiada dzieje stworzenia świata. Następnie ukazana jest historia upadku pierwszych rodziców, podczas której Adam i Ewa tańczą tradycyjny polski taniec "Kujawiak", aż do momentu spożycia zakazanego owocu. Zespół wykonuje pieśń własnego autorstwa "Niech mi się stanie", po której przedstawiona jest scena ukazania się Maryi św. Katarzynie Laboure. Po kolejnym utworze muzycznym własnego autorstwa przedstawiana jest wzruszająca historia nawrócenia się na katolicyzm żyda Alfonsa Ratisbonne'a. Na koniec lektor ukazuje postać św. Maksymiliana Kolbego, który opowiada o znaczeniu Cudownego Medalika. Opowieść wprowadza w pantomimę obrazującą potrzebę ciągłego nawracania się człowieka - które zawsze odbywa się na łonie Kościoła - oraz podkreślającą wagę i istotę apostolstwa, piękno zawierzenia swojego życia Maryi i łaski płynące z noszenia Jej medalika. Opowiada o sile modlitwy i sakramencie pojednania, które pozwalają pokonać pokusy i grzech. Pantomimę podsumowuje tradycyjny polski taniec "Polonez".

Celebracja kończy się krótką informacją o Rycerstwie Niepokalanej, którego celem jest zdobycie całego świata dla Chrystusa przez Niepokalaną, a także pieśnią własnego autorstwa "Tylko miłość twórcza jest", która jest parafrazą "Hymnu o Miłości" z Listu św. Pawła Apostoła (1 Kor 13).

Strony: « Poprzednia 1 2